Etykiety

niedziela, 22 kwietnia 2018

Adrienne Heymans "Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę" il. Paulina CastersAdrienne Heymans, Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę, il. Paulina Casters, tł. Iwona Janczy, Gdańsk „Adamada” 2015
Krówka Stokrotka to bardzo beztroska i radosna bohaterka. Jej pozytywne spojrzenie na świat oraz energia sprawiają, że nieświadomie zakłóca innym spokój. Nie ma ona jednak złych zamiarów. Po prostu chce się cieszyć każdym dniem i dzielić ze znajomymi swoim zapałem. Krówka Stokrotka spotyka swoją przyjaciółkę kózkę Dorotkę dbającą o grządki. Nie myśląc wiele pędzi przywitać znajomą, a przy okazji niszczy grządki. Likwidowanie szkód, powodowanie kolejnych, nieuważność sprawiają, że toczenie Stokrotki jest nieładne. To staje się pretekstem do nauczenie krówki podstaw ekologii. Kózka uczy krówkę, że nie wolno niszczyć zieleni, trzeba dbać o drzewa, segregować śmieci i oszczędzać wodę.
„Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę” zawiera przykłady złych, a następnie dobrych zachowań oraz podsumowanie pomagające podsumować zdobytą wiedzę. Język jest bardzo prosty, dostosowany dla najmłodszych. Całość wzbogacają przyciągające wzrok Pauline Casters, która doskonale oddaje humor zawarty w tekście, przez co przesłanie będzie lepiej zapamiętane.
Lekturę oprawiono w solidną, kartonową, śliską okładkę i zszyto strony przez co jest ona trwała i estetyczna. Proste, całostronowe ilustracje, dobre rozmieszczenie tekstu sprawia, że książkę bardzo przyjemnie się czyta. Będzie to interesująca propozycja do pracy z przedszkolakami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz