Etykiety

wtorek, 24 kwietnia 2018

Spotkanie: Przestać żyć w iluzji

Ludzie lubią wyrokować, oceniać i krytykować, lecz niestety często nie mają świadomości, że ich sposób patrzenia na rzeczywistość jest mocno zniekształcony. Dzieje się tak, ponieważ nasza psychika ma tendencje do rzutowania swoich treści na świat zewnętrzny.
W psychologii mechanizm ten nosi miano „projekcji”, a jego efektem jest oddalenie się człowieka od faktów i tworzenie swojej własnej, iluzorycznej rzeczywistości. Nie ma co ukrywać, że mechanizm ten jest w stanie wpłynąć destrukcyjnie na każdy obszar naszego życia (począwszy od spraw zawodowych po intymne relacje).
Jak rozpoznać projekcje? Jak uwolnić się spod jej wpływu i przestać żyć w iluzji? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć w rozmowie dr hab. Mirosław Piróg (naukowiec, filozof, wykładowca akademicki i propagator myśli Carla Gustava Junga) i Julian Strzałkowski ( coach, doradca filozoficzny i autor bloga: https://julianstrzalkowski.wordpress.com/ )
Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem i ograniczoną ilość miejsc w kawiarnii prosimy o dokonywanie rezerwacji. Prosimy o podanie:
- imię i nazwisko
- adres e-mail.
Dane należy przekazać za pomocą wiadomości prywatnej na Facebooku.
Potwierdzenie dokonania rezerwacji zostanie wysłane na wskazany przez Państwa adres mailowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz