Etykiety

środa, 25 kwietnia 2018

My Little Pony: Księga Mody„My Little Pony: Przyjaźń to magia” jako serial animowany zdobył wielu miłośników wśród młodych widzów. Jednak historia kucyków nie zaczęła się od filmów lub komiksów (jak zwykle to bywa), ale od zabawek: figurek zaprojektowanych przez Bonnie Zacherle. Kucyki charakteryzowały się kolorowymi ciałami, długimi, kolorowymi grzywami i ogonami wykonanymi z nylonowych włosów oraz znaczkami na bokach. Od czasu powstania pierwszych figurek ich wygląd kilka razy ulegał zmianie, a ostatnia „poprawka” wiąże się z powstaniem serialu i komiksów opartych na serialu, który stworzyła Lauren Faust, znana też z „Atomówek” i „Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”. Posiadający elementy humorystyczne i pouczające serial przyciąga wielu widzów nie tylko wśród dzieci.
Akcja skupia się wokół Twilight Sparkle, młodego jednorożca lubiącego uczyć się magii pod okiem księżniczki Celestii panującej nad Equestrią. Jej pomocnikiem jest młody smok Spike. Kiedy przychodzi czas na poznanie najważniejszej tajemnicy magii: magii przyjaźni, księżniczka wysyła swoją uczennicę do Ponyville, gdzie ma za zadanie znaleźć sobie przyjaciół i raz w tygodniu pisać list z informacją czego się nauczyła. Nie zabraknie tam walk z siłami ciemności, zabawy, organizowania ważnych wydarzeń.
Duża popularność filmów animowanych przyczyniła się do pojawienia się komiksów, książek, kolorowanek. Tym razem trafiła do nas publikacja będąca czytanką, kolorowanką, zawierająca, szablony, materiały do wycinania i naklejki, a wszystko po to, aby kucyki wyglądały naprawdę wystrzałowo. Po świecie mody w Equestrii młodych projektantów oprowadzają eksperci, wśród których jest Hoity Toity, Suri Polomare, Photo Finish, Miss Pommel, Prim Hemline. Omawiają stroje każdego kucyka, dają wskazówki oraz zachęcają do eksperymentowania i inspirowania się wyglądem kucyków, ich stylów ubierania się. Wszyscy zgodnie podkreślają, że w strojeniu się najważniejsze jest poczucie wygody.
Po tych wykładach znajdziemy kolorowanki, które można obkleić strojami wyciętymi z szablonów, pokolorować kucyki i ozdobić je naklejkami. Kiedy już wszystkie kucyki będą wystrojone znajdziemy i Discorda czekającego na nowy strój.
Publikacja przemyślana, wciągająca i pozwalająca młodym projektantom rozwijać swoje zainteresowania. Zabawa z odrysowywaniem szablonów, wycinaniem i wklejaniem to również doskonała forma ćwiczenia rąk, rozwijania twórczego podejścia do posiadanych materiałów.
Ćwiczenia z My Little Pony po raz kolejny mnie zaskoczyły: tak skutecznie przyciągnęły uwagę córki, że wcale nie musiałam zachęcać jej do pracy. Publikacja doskonale sprawdzi się w pracy z przedszkolakami i uczniami nauczania początkowego zainteresowanych serialem oraz figurkami kucyków.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz