Etykiety

piątek, 13 kwietnia 2018

Lena Wolska "Wróża z Gwiezdnego Pyłu" - cytaty

„Nie istnieje coś takiego, jak druga połowa, którą trzeba znaleźć, aby wypełniła luki. Bo nie a w nas żadnych luk do wypełnienia”.
„Kiedy kochasz siebie, wszystko przychodzi łatwiej. I dopiero, kiedy prawdziwie kochasz samą siebie, możesz osiągnąć poczucie jedności z wszechświatem. To ono sprawia, że nie ma podziałów na „moje” i „twoje””.
„Ale żeby umieć kochać innych, najpierw musisz pokochać siebie. Uświadomić sobie, że jesteś pełna i nie ma jakiejś zewnętrznej drugiej połowy. Zrozumieć, że jesteś jednością z wszechświatem. Wtedy automatycznie zaczniesz kochać innych. Każdą istotę, bez wyjątku. I bez jakichkolwiek warunków”.
„Jeżeli swoimi myślami stworzysz strach, to on powstaje z twojej energii; przy okazji zabierając ci trochę twojej magii”.
„Nieproszony gość to osoba, która nosi w sercu złe zamiary. Ktoś, kto idzie do królestwa zwierząt, lasu czy jeziora ze złą intencją. Ktoś, kto nie szanuje ziemi, po której stąpa. Poznasz go po śmieciach, jakie za sobą zostawia. Nieproszony gość przynosi swoją dysharmonię do lasu. Wyrywa rośliny z korzeniami, kopie grzyby, zadeptuje chrabąszcze, niszczy drzewa, wrzuca do jeziora śmieci”.
„Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy”
„Kiedy coś czujesz, to czuj. Czuj to całą sobą. Nie udawaj, że tego tam nie ma. Nie maskuj tego. Nie spychaj swoich uczuć na drugi plan, aby zająć się nimi w Krainie Nigdy-Nie-Nadchodzącego Jutra. Bądź ze sobą szczera. To bardzo ważne, żebyś umiała ze sobą rozmawiać”.
„Strach pokaże ci, czego naprawdę pragniesz. Bo Strach odnosi się tylko do rzeczy, które są dla ciebie ważne i o które warto się starać. Złość wytknie ci, że nie kochasz i nie akceptujesz siebie wystarczająco mocno. Gniew pokaże ci miejsca, gdzie powinnaś popracować nad samą sobą i wskaże rzeczy, których się obawiasz. Zawsze, gdy pojawi się emocja, zatrzymaj się, zamknij oczy i zapytaj, czego ma cię nauczyć. Zapytaj posłańca, co przyniósł i czego ma cię to nauczyć”.
„W wolności nie chodzi o to, że czujesz się jak samotna wyspa i robisz co chcesz, nie zważając na innych. Wolność jest właśnie robieniem tego, co potrzebujesz zrobić. Każdy z nas ma określony cel, czyli tę właściwą drogę. Nazwij to przeznaczeniem, jeżeli wolisz. I prawdziwą wolność poczujesz w momencie, kiedy będziesz robiła właśnie to, co nim jest. Kiedy odkryjesz, co jest twoim celem i zaakceptujesz go”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz