Etykiety

sobota, 21 maja 2022

Seria "Na tropie. Szukaj i znajdź": "My Little Pony", "Smerfy" i "Paddington"


Seria „Na tropie. Szukaj i znajdź”
 zawiera bogaty wybór pozwalający dzieciom na spędzenie miłych chwil w towarzystwie ulubionych bohaterów. Wśród ulubionych postaci znajdziecie bohaterów z seriali animowanych „Tomek i przyjaciele”, „Robot Trains”, „Smerfy”, „Masza i Niedźwiedź”, „My Little Pony”, „Bing”, „Kotociaki”, „Cleo i Cuquin”, „Heniuś”, a ostatnio dołączyły do nich „Smerfy. Nowe przygody”, „Paddington” i nowa odsłona „My Little Pony”. Pięknie się składa z wszystkimi książkami, ponieważ znajdziemy także z innych serii bajeczki z tymi bohaterami. Wśród nowości są z serii „Bajeczki na dzień dobry” i „Muminek”, więc mamy naprawdę piękny wybór rozwijających pomocy.


W książkach z serii „Na tropie. Szukaj i znajdź” znajdziecie duże, kolorowe ilustracje z ulubionymi bohaterami. Bogactwo szczegółów, ciekawe zadania, interesujące treści sprawią, że dzieci chętnie sięgną po publikacje i podejmą wyzwania i dzięki temu będą mogły rozwijać takie umiejętności jak spostrzegawczość, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie, znajomość kolorów i kształtów, a także popracować nad koncentracją oraz mową, bo w czasie zabawy warto prosić pociechę o wymawianie wyrazów. A te mają naprawdę różny stopień trudności: od lampy po szyszkę. Obrazki zostały opracowane z uwzględnieniem możliwości percepcyjnych kilkulatka i przedmioty do odnalezienia są dokładnie takie same jak na ilustracji przedstawiającej je, ale czasami są częściowo zasłonięte. Identyczność ułatwia młodszym dzieciom zadanie, a z drugiej strony umieszczanie ich w różnych miejscach i przesłanianie sprawia, że młody czytelnik zaczyna patrzeć na podsuwane pojęcia bardziej globalnie.

Jest to seria dla przedszkolaków, więc i poziom zadań właśnie dostosowany dla takich młodych czytelników. Mamy tu niedługie opowieści. Każda podwójna strona to wycinek z życia bohaterów. Do tego na każdej znajdziemy szereg zadań. Każda publikacja staje się pretekstem do zabrania dzieci w świat ukochanych bohaterów i uczestniczenia w ich przygodzie przez wyszukiwanie zagubionych rzeczy. Słuchanie i czytanie (duża czcionka będzie świetną zachętą dla starszych przedszkolaków) opowieści pomoże również popracować nad słuchaniem lub czytaniem ze zrozumieniem. Warto zadać dzieciom pytanie sprawdzające, czy uważnie słuchały.

Jak już wspomniałam każda publikacja nęci pięknymi, dużymi ilustracjami, które dzieci chętnie będą oglądać. Wchodzić w świat swoich bohaterów. Niedługi tekst zachęci również do tworzenia własnej opowieści o przygodach oglądanych postaci. Ilustracje można wykorzystać do ćwiczenia z dzieckiem opowiadania. Warto zachęcić pociechę do tego by na podstawie tego, co widzi opowiedziała, co przeżywają bohaterzy, czym się zajmują.

Tym razem sięgnęłyśmy po  trzy nowości z serii. Jest wśród nowa miłość mojej córki, czyli „Paddington’, ukochane kucyku z :My Little Pony” i tradycyjnie „Smerfy. Nowe Przygody”, bo dzień bez Smerfów to dzień zmarnowany. Każda z publikacji poza ciekawymi przygodami i zadaniami pozwala nam na poruszenie ważnych tematów. Do tego każda z publikacji jest solidna, kartonowa i naprawdę może wiele przejść w dziecięcych rękach. Wcześniejsze były na cienkim papierze, więc efekt był inny. Na szczęście zmieniono podejście i to wyszło publikacjom na plus.

„My Little Pony na tropie. Szukaj i znajdź. Wydanie filmowe” to ciekawa podróż w towarzystwie kucyków z Equestrii. W publikacji znajdziemy duże, kolorowe ilustracje z ulubionymi bohaterami filmu „My Little Pony. Nowe pokolenie”. Po krainie oprowadza nas Sunny i Izzy. To dzięki im przygodom dowiemy się jak ważna jest otwartość na inność. Przyjaciółki pokazują, że brak uprzedzeń może nas otworzyć na ciekawe przygody i wartościowe przyjaźnie.

„Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź. Nowe przygody” zabierają nas w świat najnowszego serialu telewizyjnego z przygodami dziecięcych ulubieńców. Smerfy będą miały okazją wypróbować nowe rzeczy, zmierzyć się z niepowodzeniami, odkryją, że nie zawsze trzeba być najlepszym we wszystkich dziedzinach. Czasami wystarczy dobrze wykonywać swoje obowiązki. Do tego dowiemy się, że biedronki to pomocne owady. Nie zabraknie tu też wzmianki o wiosce dziewczyn i ćwiczonych przez Smerfetkę sztukach walki.

„Przygody Misia Paddingtona. Paddington na tropie. Szukaj i znajdź pozwala wyruszyć na przygodę z Paddingtonem – oraz jego przyjaciółmi – rodziną Brownów, panią Bird i Dziubingtonem. Przekonamy się, że dobra zabawa czasami kończy się bałaganem i wymaga towarzystwa innych osób, bo co nam po wolnym czasie, kiedy jesteśmy sami. Razem z małym bohaterem zwiedzimy wszystkie zakątki domu, dowiemy się jak wygląda podwieczorek, co przyczynia się do pięknego wyglądu ogrodu, zobaczymy pokój misia, przyjrzymy się wielkiemu bałaganowi w kuchni, a na koniec zawędrujemy nawet do sklepu. Może Wasze pociechy będą w stanie opowiedzieć, z jakimi przygodami kojarzą im się kadry.
Przedszkolakom zdecydowanie polecam całą serię.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz